Hurdacı enes Logo

Alüminyum Hurda Fiyatları - Güncel Hurda Fiyatları

Ankara Hurda Fiyatları, firmamız tarafından haftalık olarak güncellenmektedir. Hurda Fiyatları Ankara bilgisi için bizimle heme iletişime geçin. Hurda alımlarınızda peşin ödeme yapıyoruz ve buna ek olarak siz değerli müşterilerimize borsa ve döviz hareketlerine göre hurda fiyatlarının değişiklik gösterdiğini bildirmek isteriz. TONAJLI HURDA ALIMI BİLGİLERİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

Tüm Hurda Fiyatları ile ilgili bilgi olmak için Ankara hurda fiyatları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.


SON GÜNCELLENME TARİHİMİZ : 06.02.2022

Hurda Alüminyum Alış Fiyatları Fiyat PB/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çeliksiz) 34,00 TL/kg
Hurda Levha Araiş Alüminyum 33,00 TL/kg
Hurda Alüminyum Jant 33,50 TL/kg
Hurda Matbaa Alüminyumu 32,50 TL/kg
Hurda Profil Alüminyum 31,00 TL/kg
Hurda Kırkambar Alüminyum 28,00 TL/kg
Kartel Sert Alüminyum 23,00 TL/kg
Hurda Kutu Alüminyum 20,00 TL/kg
Alüminyum Petek Rayatör Hurda 18,00 TL/kg
Hurda Alüminyum Tel(Çelikli) 17,50 TL/kg
Alüminyum Kablo (Plastikli) 17,00 TL/kg

*** Fiyatlar Londra Metal Borsası(LME) ve dolar kuru değişimlerine göre değişiklik göstermektedir.
*** Fiyatlarımız temiz firesiz hurdalarınız için geçerlidir. Fire söz konusu olacak hurdalarınız için fire oranı ve işçilik maliyeti göz önünde bulundurarak fiyat vermekteyiz.

Ankara Hurda Alımı için bizleri arayabilir ve Ankara Hurda fiyatları ile ilgili bilgi alarak hurdalarınızı nakite dönüştürebilirsiniz.
Alüminyum Hurda Fiyatları

Alüminyum Hurda Fiyatları

Hurda Fiyatları arasında alüminyum hurda fiyatları, LME standartlarına göre Hurdacı Enes'de listelenmektedir. Alüminyum çok fazla alaşımı olması nedeniyle içerisinde alüminyum barındıran bir çok metal elementi, içerisindeki alüminyum yüzdesine göre değer kazanır. Peki size alüminyumun her çeşidinin fiyatı aynı mı ? Gelin inceleyelim.

Alüminyum Hurda Fiyatı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Elinizde hurda alüminyum var ama değeri ne kadar?, satarsam zarara girer miyim? Değeri düşündüğümden yüksek mi yoksa az mı diye düşünüyor olabilirsiniz. İşte bu durumlarda alüminyum fiyat hesaplaması yapılırken ne kadar saflıkta alüminyumunuz var bunu bilmeniz gerekmektedir. Bir diğer unsur ise alüminyum üzerinde boya olup olmadığıdır. Çünkü unutmayalım ki boya demek fire demektir.

Alüminyum Hurda Fiyatı ve Tipleritas tabak alüminyum hurda
Tas – Tabak (Kırkambar Alüminyum): Her evde kullanılan alüminyumdan yapılmış ürünlerdir. Örneğin; tencere, tava, çaydanlık, tabak, kova vs. olabilir. Bu tip alüminyum hurda fiyatı diğerlerine nazaran biraz daha azdır.

çıkma profil alüminyum hurda
Çıkma Profil: Genelde bina restorasyon ve yıkımlarından elde edilir. Binalarda yoğun olarak cam ve kapı çerçeveleri çıkma profil olarak isimlendirilir. Çıkma profil hurda fiyatı cinsleri içerisinde orta seviyelerdedir.

tel alüminyum hurda
Tel Alüminyum: Şehirlerarası yüksek gerilim hatlarının yani elektrik hatlarının hurdaya ayrılması ile ortaya çıkan atıktır. İçerisinde genleşmeden dolayı tahribatı önlemek için çelik tel de bulunabilir. Tel hurda fiyatı en yükseklerden biridir.

jant alüminyum hurda
Alüminyum Jant: Genelde binek araçlarda kullanılan ve çoğumuzun çelik jant diye isimlendirdiği alüminyum jantlardır. Jant hurda fiyatı orta üst seviyelerdedir.

Ara iş Alüminyum:
Boyasız profil yada levha denilebilir. Üretim atığı olarak nitelendirilir. Genelde alüminyum doğramacıları, cephe, çadır – tente işiyle uğraşan işletmeler tarafından kapı ve cam çerçeveleri üretimi sonrası ortaya çıkar. Ara iş hurda fiyatı en yükseklerden biridir.

İmalat Artığı:
Boyalı ya da boyasız saflık derece düşük olan ve imalat sonrası ortaya çıkan hurda alüminyumdur. İmalat artığı hurda fiyatı orta alt seviyelerdedir.

Matbaa / Ofset Alüminyum:
Matbaada baskı sonrası oluşan atıktır. Ofset hurda fiyatı en üst seviyelerdedir.

Alkoband Soyması:
Cephe kaplamalarının restorasyonu neticesinde hurdaya ayrılan alüminyum ve plastik kompoziti birbirinden ayrıştırılır. Alkoband soyması hurda fiyatı ortanın altı seviyelerdedir.

Sert Alüminyum:
Genel de bazı otomobil parçaları sert alüminyumdan üretilir. Örnek olarak araçların motor bloklarını verebiliriz. Sert alüminyum fiyatı en alt seviyelerdedir.

Kutu Alüminyum:
Yemeklerin yanında tükettiğimi içeceklerin kutuları olarak düşünebilirsiniz. Kola kutuları, bira kutuları vb. Kutu hurda fiyatı en alt seviyelerdedir.

Alüminyum Hurda Değer Tespiti

Öncelikle sabit maliyetler olduğunu söyleyelim. Yani hurdacı 50 kg alüminyum için de aynı yolu gelecek, 5 ton için de. Burada yol masrafları aynı olacağı için elinizdeki hurda az ise hurdacının size vereceği fiyat/kg rakamı daha düşük olacaktır. Bunu en baştan belirtelim. Hurdacı geldi ve hurdanızı inceledi. İlk dikkat edeceği şey hurdanızın ne kadar temiz olduğudur. Temizlikten kastımız bu hurdadan ne kadar fire çıkar diye düşünür. Hurdanın fire oranı da fiyat/kg rakamını etkiler elbette. Bir diğer konu ise elinizdeki alüminyumun başka metallerle cıvata veya somun ile birleştirilmiş olmasıdır. Elbette demir ile alüminyumun fiyatları arasında çok fark vardır. Burada demiri örnek olarak veriyoruz. Yani özet olarak hurdacı size fiyat/kg rakamını verirken hurdanızın ne yoğunlukta alüminyum içerdiğine de dikkat edecektir. Sezgen Metal & Hurdacılık olarak hurdalarınızın değer tespitini yapıyor ve sizlere kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek için özveri ile çalışıyoruz.