Hurdacı enes Logo

Hurda Bakır Fiyatları Ankara - Güncel Hurda Fiyatları

Ankara Hurda Fiyatları, firmamız tarafından haftalık olarak güncellenmektedir. Hurda Fiyatları Ankara bilgisi için bizimle heme iletişime geçin. Hurda alımlarınızda peşin ödeme yapıyoruz ve buna ek olarak siz değerli müşterilerimize borsa ve döviz hareketlerine göre hurda fiyatlarının değişiklik gösterdiğini bildirmek isteriz. TONAJLI HURDA ALIMI BİLGİLERİ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

Tüm Hurda Fiyatları ile ilgili bilgi olmak için Ankara hurda fiyatları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.


SON GÜNCELLENME TARİHİMİZ : 06.02.2022

Hurda Sarı (Pirinç) & Bronz Alış Fiyatları Fiyat PB/kg
Hurda Araiş Sarı (Pirinç) 68,00 TL/kg
Hurda Sarı (Pirinç) Çubuk Parça 67,00 TL/kg
Hurda Sarı Çubuk Talaş 58,00 TL/kg
Hurda Sarı Kırkambar 60,00 TL/kg
Hurda Sarı Talaşı 56,00 TL/kg
Hurda Bronz 70,00 TL/kg
Hurda Bronz Talaşı 62,00 TL/kg

*** Fiyatlar Londra Metal Borsası(LME) ve dolar kuru değişimlerine göre değişiklik göstermektedir.
*** Fiyatlarımız temiz firesiz hurdalarınız için geçerlidir. Fire söz konusu olacak hurdalarınız için fire oranı ve işçilik maliyeti göz önünde bulundurarak fiyat vermekteyiz.

Ankara hurda fiyatları nispeten diğer illerimize göre daha yüksek fiyatlıdır. Bu nedenle çevre illerden tonajlı hurda satım için Ankara Hurdacılara çok fazla hurda satım işlemi için rehabet vardır. Hurda fiyatlarımız kapıdan teslim alma işlemi için verilmiştir. Haricen yapılacak işçilik veya fire durumlarına göre değer tespit uzmanlarımız doğrultusunda fiyat bilgisi alabilir ve hurdalarınızı satabilirsiniz.

Ankara Hurda Alımı için bizleri arayabilir ve Ankara Hurda fiyatları ile ilgili bilgi alarak hurdalarınızı nakite dönüştürebilirsiniz.
Sarı (Pirinç) Hurda Fiyatları

Sarı (Pirinç) Hurda Fiyatları

Ankara Hurda fiyatları, Sarı (Pirinç) hurda fiyatları en çok rehabet gören hurdalar arasında yer almaktadır. Sarı (Pirinç) hurda fiyatları diğer hurdalarda olduğu gibi LME standartlarına göre değişim göstermezler. Bunun sebebi ise sarı hurdanın bir alaşım olmasıdır.

Sarı hurdasının eriticileri, büyük ifrmalar olarak ya da büyük firmalar olarak bir çok sektörde bulunmaktadır. Dekoratif eşya ve el sanatları, pul ve conta, banyo aksesuar gibi sektörlerde çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle ülkemizde inşaat sektöründe yüksek hızda olan gelişmeler sebebiyle çok fazla hurda sarı kullanılmaktadır.

Sarı (Pirinç) Hurda Kimyasal Alaşımı

Sarı hurda ağırlıklı bakır ve çinko alaşımından oluşmaktadır. minimal düzeyde diğer metallerden de vardır. Pirinç hurdasın alaşımında en düşük bakır oranının %58 olması beklenir. MS 64 ve MS70 hurdaları da diğer alaşımlarıdır. Yanlarında yazan rakamlardan da anlaşılacağı üzere %64 ve %70 bakır alaşımına sahiptirler.

Sarı Hurdanın En Çok Kullanıldığı Sektörler

MS64 ve MS70 araiş sarı hurdaları ağırlıklı olarak imalattan çıkan hurdalardır. MS 64 ağırlıklı olarak aşağıdaki sektörlerde kullanılmaktadır.

  • Dekoratif eşya ve el sanatları
  • İnşaat
  • Otomotiv
  • Elektronik ve elektrik sektörlerinde
  • Pul ve conta imalatı
  • Banyo aksesuarı
  • Takı ve aksesuar imalatında
  • Dekoratif duvar kaplamaları


Pirinç Hurda Geri Dönüşümü

Kullanılmış ve artık kullanılmayan ve atık hurda olarak nitelendirilen sarı hurdaları, geri dönüşüme gider ve fabrikalarda eritilip ayrıştırıldıktan sonra artık yeniden kullanılması için işlenip tekrar tezgahlarda yerini alır.